Māju projekti

Viens no mūsu uzņēmuma saražotajiem gala produktiem ir saliekamās koka paneļu mājas, kuras droši var nodēvēt par vieglā koka karkasa sistēmām. Šādas sistēmas sastāv no koka karkasa, ko ietver vairogveida detaļas (visbiežāk tās ir orientētās kaidu plātnes (OSB), vai mitrumizturīgās skaidu plātnes), kas ir pieskrūvētas karkasam. Šādu ārsienu karkasu vidū tiek iestrādāts siltuma izolācijas materiāls un kondensācijas plēve, kas pasargā siltumizolācijas materiālu un nesošās koka konstrukcijas no kondensāta veidošanās telpu iekšējās teperatūras mijiedarbībā ar ārējo gaisa temperatūru. Bieži koka karkasa apšūšanai no iekšpuses tiek izmantotas ģipškartona plāksnes, lai panāktu lielāku ugunsdrošību. Ražojot saliekamā koka karkasa mājas, mēs panākam to, ka maksimāli daudz darba tiek ieguldīts ražošanas cehā, sagatavojot gatavus koka paneļus. Šādi tiek rasta iespēja līdz minimumam samazināt mājas samontēšanas laiku celtniecības objektā, kas nav mazsvarīgi sliktos laika apstākļos.

Koka karkasa sistēmas ir ļoti piemērotas un konkurētspējīgas arī vairākstāvu ēku celtniecībā.Tās ir ļoti ērti izmantot sienu, starp stāvu un jumta konstrukcijās, nodrošinot šādu karkasu siltumizolāciju un apšūšanu ar dažādiem materiāliem. Projektējot saliekamās koka paneļu mājas, samērā viegli ir izpildīt dažādu būvnormatīvu prasības. Viens un tas pats koka karkasa sistēmas elements var pildīt dažādas funkcijas mājas ekspluatācijas laikā, kā, piemēram :

- vertikālo slodžu uzņemšana;
- vēja un zemes izraisīto svārstību, izraisīto slodžu stabilizēšana;
- telpu atdalīšana ;
- skaņas izolāciju;
- siltumizolāciju.

Pateicoties mūsu sadarbībai ar arhitektu birojiem, mēs esam gatavi realizēt daba individuālo pasūtītāju vēlmes saliekamo koka karkasu izpildījumā. Tas ir daudz ātrāk un ērtāk, kā veikt analogu celtniecību no masīvajiem dzelzsbetona materiāliem. 

Koka paneļu māju mezgli:
paneļu mājas dzegas mezgls, pārseguma mezgls ar lamināta grīdu, pārseguma mezgls ar flīžu grīdu, cokola mezgls.
Viens no mūsu uzņēmuma saražotajiem gala produktiem ir līmēta koka frēzbaļķu mājas, kas tiek gatavotas no žāvēta egles kokmateriāla, kura mitrums ir 14% +/- 2%. Ņemot vēra mūsu tehnaloģijas, uzņēmums ir spējīgs saražot dažāda lieluma un nozīmes frēzbaļķu mājas, sākot no maziem vasaras atpūtas namiņiem līdz pat lielām viesnīcām. Savās mājās mēs izmantojam dažāda biezuma līmētos frēzbaļķus, sākot no 60mm līdz 180mm. Katra līmētā frēzbaļķa augstums ir 200mm.

Šādu līmēto frēzbaļķu māju ražošanā mēs izmantojam Šveicē ražotu un Otto Grāfa institūtā pārbaudītu Purbond HB 530 līmi pēc DIN 68141 normatīva. Šī līme ir atzīta par atbilstošu visu veida koka konstrukciju līmēšanai, kur būtu prasības pēc DIN 1052 un EN 301 (nesošo koka konstrukciju līmēšana). Lai iegūtu nepieciešamo līmētā frēzbaļķa šķērsgriezumu un garumu, kopā tiek salīmētas vairākas lameles, kas dod izstrādājumam papildus stiprību un izcilu ģeometrisko formu, kura saglabājas visas ekspluatācijas laikā. Iekļaujot koka māju sienu būvniecībā šādi salīmētus frēzbaļķus, tiek maksimāli izskaustas tādas koka māju negatīvās parādības, kā sienu nosēšanās un sagriešanās. Visas līmētā koka frēzbaļķu māju konstruktīvās detaļas, pirms izvešanas uz mājas montāžas vietu, tiek pirmreizēji apstrādātas ar koksnes aizsardzības līdzekļiem. Papildus māju sienās tiek iestrādāti metāla vītņstieņi ar uzgriežņiem, kas nofiksē uzbūvētās mājas stāvokli un neļauj tai veikt jebkādas kustības.

Pateicoties mūsu ražošanas tehnoloģijai, mēs varam salīmēt detaļas līdz 16 m garumam (tuvākajā nākotnē paredzēts līdz 24 m), kas dod lielas iespējas dažādu nestandarta māju projektu un sarežģītu jumtu risinājumiem, ko var uzskatīt par priekšrocību individuālo māju projektu realizēšanai dabā. Mūsu uzņēmuma būvinženieri pielāgos katra klienta individuālo projektu ražošanas tehnoloģijai.

Pasūtot līmēta koka frēzbaļķu māju, Jums tiek dota iespēja pašiem izvēlēties mājas komplektācijas gatavības pakāpi:

- mājas nesošo koka konstrukciju komplektu, kurā ietilpst ārsienas, iekšējās starpsienas, starp stāvu sijas, jumta kopturi, spāres, grīdas lāgas un gulšņi, latojums uz spārēm;
- mājas nesošo koka konstrukciju komplektu + montāža;
- mājas nesošo koka konstrukciju komplektu + montāža + piegāde + pamatu ierīkošana + jumta seguma uzklāšana. Šīm mājām ir nākotne.

 

Frēzbaļķu māju mezgli: jumta mezgls; pārseguma mezgls; sienu mezgls; pamatu mezgls.
Mūsu uzņēmums piedāvā saviem potenciālajiem pasūtītājiem pavisam jaunu un pārliecinošu risinājumu dzīvojamo māju būvniecībā.


Moduļu Mājas